Wiadomości, 2014
  fotka

  Startuje wiosenny EkoJarmark - 14 - 25 maja 2014
  13 maja 2014

  14 maja rozpocznie się EkoJarmark - największa w Polsce impreza promująca produkty ekologiczne i lokalne, która we Wrocławiu organizowana jest od ponad 12 lat. Nie zabraknie na nim pysznych serów, miodów i chlebów na zakwasie.

  14 maja rozpocznie się EkoJarmarknajwiększa w Polsce impreza promująca produkty ekologiczne i lokalne, która we Wrocławiu organizowana jest od ponad 12 lat. Nie zabraknie na nim pysznych serów, miodów, chlebów na zakwasie, a także produktów z Włoch.

  Podczas edycji wiosennej 2014 na terenie Jarmarku zbudujemy także wspólnie Miejski Ogród Zmysłów. Zagospodarujemy skrzynie po owocach na donice pełne kwiatów, traw i ziół, które stworzą przestrzeń do próbowania jarmarkowych smakołyków.

  Wspólnie odkryjemy także tajemniczy świat lokalnych produktów, w który wprowadzą nas jarmarkowi wystawcy. Będziemy także grać w Zielone Koło Fortuny, nauczymy się jak zmienić balkon w ogród warzywny oraz porozmawiamy o rolniczych  kooperatywach społecznych w ramach Dnia Rolnictwa Wspieranego Społecznie.

  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym PROGRAMEM JARMARKU.

  Miejski Ogród Zmysłów  - warsztaty ogrodnicze
  14 maja, środa, godz. 11.00

  Wspólnie z uczestnikami warsztatów ogrodniczych zbudujemy mini ogród w centrum miasta. Zagospodarowane skrzynie po owocach, pełne kwiatów, traw i ziół, które będą towarzyszyć nam przez cały Jarmark, stworzą idealne miejsce do testowania i próbowania wszystkich jarmarkowych smakołyków. Ogród prawie 2 tygodnie będzie uprzyjemniał czas uczestnikom Ekojarmarku, ale również przypominał jak ważna dla nas jest Natura w mieście: ile nam daje spokoju, wypoczynku, również jedzenia, energii.

  Warsztaty odbywają się w ramach programu Moje Miasto - Czyste Miasto. Zajęcia edukacyjne w EkoCentrum Wrocław, współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

  Dr Bike
  17 maja, sobota, godz. 12.oo - 17:00
  Wrocławska Inicjatywa Rowerowa zawita na Jarmarku z Fruwającym Gabinetem Doktora Bike’a. Będzie można otrzymać fachową, darmową poradę na temat należytego utrzymania oraz diagnozowania dolegliwości swojego rumaka, Dr Bike nauczy jak kleić dętkę, montować klocki hamulcowe i wymieniać łańcuch, a dodatkowo da szansę skorzystania z darmowych, podstawowych usług serwisowych.

  Malowanie twarzy
  17 maja, sobota, godz. 12.oo - 15:00

  Otwarte Klatki zapraszają wszystkie dzieciaki na malowanie twarzy w motywy zwierzęce. Kim chcecie zostać? Kotem? Świnką? Czy może jakimś innym fajnym zwierzakiem?

  „Moje MiastoCzyste Miasto” czyli Zielone Koło Fortuny
  18 maja, niedziela, godz. 14.00 - 16.00
  Sprawdź swoją wiedzę na temat ekologii, przyrody w mieście, a także sposobów dbania o czystość w mieście. Odpowiedzi mogą nie być tak oczywiste jak Ci się wydaje. Na śmiałków, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytania czekać będą upominkiniespodzianki!

  Malowanie twarzy
  18 maja, niedziela, godz. 12.oo - 15:00

  Otwarte Klatki zapraszają wszystkie dzieciaki na malowanie twarzy w motywy zwierzęce. Kim chcecie zostać? Kotem? Świnką? Czy może jakimś innym fajnym zwierzakiem?

  Dzień Rolnictwa Wspieranego Społecznie
  24 maja, sobota

  W tajemniczy świat swoich produktów wprowadzą Państwa wystawcy EkoJarmarku.
  W programie:
  Prezentacje:
  •    Zioła - instrukcja obsługi - domowa uprawa, zastosowanie, właściwości
  •    Sery zagrodowe - na czym polega tajemnica ich wyrobu i jak rozpoznać dobry ser
  •    Sekrety pszczół - jak powstaje najlepszy miód i jakie ma właściwości
  •    Dobre jak chleb - tajemnice wypieku chleba: maki, zakwas, drożdze, woda...
  •    Sekrety dobrego wina na przykładzie win morawskich oraz lokalnych winnic
  Warsztaty z ogrodnictwa miejskiego - jak zamienić swój balkon w piękny ogród warzywny?
  Spotkanie i dyskusja „Kooperatywy konsumenckie” - spotkanie dla wszystkich chcących założyć własną grupę konsumencką, dowiedzieć się czym jest Rolnictwo Wspierane Społecznie i podzielić się własnymi doświadczeniami.

  Wegańskie Grillowanie
  24 maja, sobota

  Otwarte Klatki zapraszają na wegańskie grillowane.

  Warsztaty filcowania
  18 maja, 25 maja, niedziela, godz.12.00 - 15.00
  Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty z filcowania z Gałgankostwo Bogumiły.

  Więcej informacji na www.ekojarmark.pl
   

   Serwis powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Programu Phare 2003 PL2003/004-379.01.01Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwojuZa treść serwisu odpowiada Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskie